Sylwetka tłumacza

Jestem tłumaczem języka angielskiego, który doświadczenie zdobywał bezpośrednio w środowisku biznesowym w działach eksportu zakładów produkcyjnych o różnych profilach produkcji. Ukończyłem pięcioletnią filologię rosyjską z językiem angielskim na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Specjalizuję się w tłumaczeniach ekonomicznych, prawniczych i technicznych.

Zajmuję się tłumaczeniami od 10 lat. Współpracuję z biurami tłumaczeń w zakresie tłumaczeń specjalistycznych. Tłumaczyłem między innymi roczne raporty finansowe spółek i grup kapitałowych, dokumentacje projektów unijnych, projekty w dziedzinie ochrony środowiska, liczne decyzje administracyjne, umowy i kontrakty oraz dokumenty przetargowe. Korzystam z usług korekty rodzimego języka angielskiego, który specjalizuje się w redakcji tekstów ekonomicznych.

Wolne chwile spędzam doskonaląc swój warsztat tłumacza, czytając książki w języku angielskim, literaturę fachową, słuchając podcastów z dziedziny ekonomii i prawa oraz oglądając seriale kryminalne i dokumenty popularno-naukowe po angielsku.

Zapraszam do współpracy

Karol Okuniewicz