Kategorie
Blog

Specyfika języka angielskiego w biznesie

Dziś wraz z nieustannym rozwojem nowoczesnych form komunikacji, znajomość języków obcych nie maleje, a wręcz przeciwnie – stale rośnie. Jest to szczególnie zauważalne w wypadku, gdy działalność danego przedsiębiorstwa wykracza poza granice kraju. Z doświadczenia wiemy, że angielski jest najczęściej używany między firmami na arenie międzynarodowej, dlatego właśnie znajomość Business English to podstawa w nawiązywaniu i utrzymywaniu dobrych relacji z zagranicznymi partnerami i kontrahentami.

Angielski język biznesowy – znaczenie i zastosowanie

Tak zwany Business English oprócz podstawowej (niemniej jednak bardzo obszernej) wiedzy z zakresu języka, gramatyki i stylistyki obejmuje również specjalistyczne słownictwo oraz żargon, którego często nie znają nawet osoby bardzo dobrze posługujące się językiem angielskim. Specjalistyczna wiedza jest bardzo przydatna bowiem zarówno w wypadku pisemnych, jak i ustnych form wypowiedzi. Najczęściej spotykane formy komunikacji w biznesie to oczywiście korzystanie poczty elektronicznej, listy, a także rozmowy telefoniczne, konferencje, spotkania i prezentacje. Ponadto warto w tym momencie dodać, że w wypadku kontaktów międzynarodowych kluczowa jest także odpowiednia wiedza merytoryczna. Profesjonalista posiada szeroką wiedzę z zakresu finansów, ekonomii, a także księgowości oraz pokrewnych dziedzin.

Jak najszybciej nauczyć się języka angielskiego biznesowego?

Wiemy już, jak cenny jest w biznesie, warto zatem rozważyć zapisanie się na specjalne kursy, które uzupełnią wiedzę o odpowiednie słownictwo lub rozpocząć współpracę z doświadczonym w branży, profesjonalnym tłumaczem języka angielskiego dla biznesu. Tłumaczenia w zakresie Business English nie należą do najłatwiejszych, wymagają bowiem wysokich kompetencji osoby wykonującej tego rodzaju przekład. Kluczowym aspektem jest również posiadanie odpowiedniego doświadczenia, gdyż zwiększa to znajomość nie tylko bardzo specyficznego słownictwa z branży, ale i obowiązujących standardów i regulacji w danej gałęzi gospodarki.